вторник, 27 ноября 2012 г.

 Суміші

Відсотковою концентрацією розчину називається відношення маси розчиненої речовини до маси всього розчину, виражене у відсотках.

Концентрація міцність

Поняття концентрації широко використовується в задачах на змішування. У хімії відсоткова концентрація називається ваговими відсотками. Якщо йдеться про об'ємні відсотки, то використовують поняття міцність.

Сплави

Вміст різних металів та домішок в сплавах також виражається у відсотках. Вміст дорогоцінних металів у сплавах виражається пробою. Проба - це кількість грамів чистого золота (срібла, платини тощо) в одному кілограмі сплаву. Наприклад, якщо в одному кілограмі сплаву є 875 грамів чистого золота, то його називають золотом 875-ї проби.



Відсотки в нашому житті займають значне місце. Різні сфери діяльності, різні технологічні процеси часто вимагають від нас виконання відсоткових розрахунків.

Наводимо приклади задач на застосування відсоткових розрахунків у галузі хімічної промисловості, металургії, харчової промисловості тощо.
1. В 450г розчину міститься 27г солі. Знайти відсоток солі в цьому розчині.
2. З молока отримують 25% вершків, а з вершків 20% масла. Скільки масла отримують з 240т молока?
3. Зливок бронзи важить 40кг. Міді в зливку на 28 кг більше, ніж олова. Який процент олова в бронзі?
4. З колби наповненою 40% сірчаною кислотою, взяли 320г кислоти і долили в колбу 258г води. В результаті концентрація кислоти в колбі знизилася до 25%. Визначте скільки грамів 40% кислоти було в колбі спочатку.
5. Руда містиь 70% заліза. Скільки треба взяти руди, щоб отримати 42т заліза?
6. Скільки грамів 4% і скільки грамів 10% розчинів солі треба взяти, щоб отримати 180г 6% розчину?
7. У першому бідоні було молоко, масова частка жиру якого становила 3%, а в другому вершки, жирність яких 18%. Скільки треба взяти молока і скільки вершків, щоб отримати 10 кг молока, масовою часткою жиру 6%?
8. Морська вода містить 6% солі. Скільки треба взяти морської води, щоб отримати 42кг солі?


        

среда, 31 октября 2012 г.

Робимо проект!

Учні 9 класу об'єдналися в три групи:
теоретики;
хіміки;
економісти.
Кожна група отримала персональне завдання: дослідити питання з теми "Відсотки".